NLP Practitioner EĞİTİMİ

NLP EĞİTİMİ

 

NLP Practitioner Eğitimi ile sertifikalı bir NLP Terapisti olun

 

NLP (Neuro Linguistic Programming) genel anlamda iletişim, içsel deneyim, dilin etkileri, üstün davranış biçimlendirme, beynimizi nasıl kullanırız vb. sorulara cevap arar ve psikolojik yaklaşımlar gibi onarıma değil, pozitif değişim ya da üretime odaklanır.

Günümüz dünyasında insanımız sürekli bilgi yağmuruna tutulmaktadır, herkes bir adım önde olmak için araştırmakta, kendini geliştirmek, daha fazla anlamak, daha fazla öğrenmek ve daha fazla kazanmak için çaba sarf etmektedir.  Yaşamı bir okyanus olarak düşünür isek, NLP kişiyi mükemmelliğe götüren bir gemi gibidir. Bugün özellikle iş dünyasında ve sosyal dünyada birçok kişi, ya da kurum NLP’den faydalanmakta ve kişisel gelişimini tamamlamaya çalışmaktadır.

Yaşantında geçmiş kaygıların devam ediyor ve kendini yenilemek mi istiyorsun? İş hayatında, özel hayatında aslında hayatının her alanında başarılı olmak istiyor ancak nasıl olacağını bir türlü bulamıyor musun? Kendini ifade edemiyor ya da iletişim kurarken zorlanıyor musun? Zararlı yiyecek, sigara, alkol, bağımlı ilişkiler gibi yaşantını olumsuz etkileyen ne varsa bil ki yalnız değilsin. Hepsi çevrendeki herkesin yaşamını altüst ediyor. Ama bir çıkış yolu var. Sana mükemmel bir yaşamın anahtarını vaat eden, yaşamının her evresinde mutlu olmanı, farkında olmanı sağlayacak ve bu farkındalık ile diğer yaşamlara liderlik etmeni sağlayacak başlı başına bir yol. Değişimi kucaklayan, aslında bugüne kadar ihtiyacın olan ve seni daha mutlu bir hayata taşıyacak lider bir eğitim. NLP Practitioner eğitimi alarak, önce kendini hayatını mükemmelliğe taşıyacak sonra da başka hayatların yönlerini mükemmellikle buluşturacaksın.

 

NLP Eğitimini Kimler Almalılar?

 

o    Koçluk hizmeti vermek isteyenler

o    İletişimini ilerletmek isteyenler

o    Yaşamda engel teşkil eden sınırlamalardan kurtulmak isteyenler

o    Kendi içinde bütünlüğü yakalamak isteyenler

NLP Eğitimi Sana Ne Fayda Sağlar?

o    Zihnindeki sınırlamalarla yüzleşerek; iş ve kişisel yaşamında ortaya çıkan tıkanıkları aşabileceksin.

o    Kavramsal yeteneklerin güçlenecek.

o    Yaratıcılığını daha etkili kullanabileceksin.

o    İnsanları daha farklı ve güçlü bir şekilde dinleyerek iletişim kuracaksın.

o    Eski ve verimsiz inançlarından, davranışlarından ve alışkanlıklarından kurtulacaksın.

o    Başkalarını etkileme yeteneğini ortaya çıkaracaksın.

o    Dil kullanımını baştan keşfedecek, insanlarla iletişiminde çığır açacak ve ilerlemeler kaydedeceksin.

o    Öğrendiğin teknikler sayesinde hayatına farklı bir açıdan bakabileceksin. Kişisel gelişimde NLP ile farkındalığın artacak.

 

NLP Practitioner Eğitiminde Neler Var?

 

NLP Practitioner Eğitimi zengin bir içeriğe sahiptir.

Bir hedef, aslında senin ne istediğindir. Hedefe ulaşmadan önce dikkatlice düşünmek gerekmektedir. NLP Practitioner ile kendini dışarıdan görüp istediğin hedeflere, kurduğun hayallere ulaşabilirsin. Gerçeklik, kesinlik ve zaman üzerine kurulmuş olan deneyimlerinin anlamını değiştirebilir, senin için gücünü kaybeden bir inancı ele alıp, onu güçlü bir hale getirebilirsin. Hoşlandığın ancak sana zarar verdiği için değiştirmek istediğin durumları değiştirebilir, ya da tam tersini sağlayabilirsin. İsteğini inanca çevirmeyi öğrenerek, ulaşılmaz sandığın hayallerinin sana ne kadar yakın olduğunu ve aslında ulaşılabilir olduğunu görebilirsin. Bir organizasyonda beğenmediğin ve değiştirmek istediğin şeyleri yeniden inşaa edebilirsin. Ruh halini değiştirebilir ve duygusal özgürlüğünü eline alabilirsin. Çapalar; belirli tepkiler ve durumlarla ilişki kuran, görsel, işitsel ve dokunsal tetikleyicilerdir. Alışkanlıklarını oluşturdukları için hayatında çok önemli bir yer teşkil eder ya da ruh halini değiştirirler. Bu eğitim sayesinde, duygularını nasıl kontrol edeceğini, bulunduğun ortamda ruh halini daha enerjik ve mutlu bir şekilde yönetebilmeyi öğreneceksin. Düşündüğün an seni olumsuz olarak etkileyen duyguları ve bu olumsuz duyguların sende oluşturduğu etkileri ortadan kaldırabilirsin. Sana faydalı olan mevcut durum ile olmayan mevcut durum arasındaki boşluğu zincirleme yaparak kapatabilir, bu sayede üzüntülü durumdan, mutlu ve sakin duruma kolaylıkla geçiş yapabilirsin. NLP Practitioner eğitimi ile önce kendi hayatını yeniden inşaa etme ardından da terapist olarak diğer hayatlara dokunma fırsatı yakalayacaksın.

 

 

Eğitim Süresi

36 saat

 

 

Please reload

Kısa Yol

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Sosyal Simge
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • YouTube Social  Icon

© 2023 by Coach.Corp. Tüm Hakları Saklıdır .