ULUSLARARASI DSHT® KONUŞMA TERAPİSTLİĞİ EĞİTİM

 

 

DSHT® KONUŞMA TERAPİSTLİĞİ


Her türlü iletişimde en önemli konu o iletişimde herkesin birbirini en verimli şekilde anlayabilmesidir. Koçların danışanları ile, şifacıların hastaları ile, danışmanların müşterileri ile verimli bir iletişim kurması kişilerin sorunlarını daha baştan iyi anlayabilmeyi sağlamakta bu sayede sorunların analizi daha doğru yapılarak bunlara uygun en mükemmel çözümler üretilebilecektir. Konuşma Terapisi, hangi terapi yöntemi uygulanacak olunursa olunsun öncelikle gelen müşterinin sorununun çok iyi analiz edilmesini sağlamakta ve sorunlar iyi analiz edilebildiği için en sağlıklı şekilde iyileşme sağlanabilmektedir. İyi bir Konuşma Terapisti;  seansa nasıl başlanır, müşteri kendisini nasıl açar, müşterinin güveni nasıl yakalanır, müşteri ile nasıl uyum yakalanır, sorunlar nasıl belirlenir, nasıl telkin verilir, en doğru çözüm ne olacaktır vs. süreçlerini profesyonel olarak yürütmektedir.

 

Özellikle psikologluk, terapistlik, şifacılık, koçluk gibi iletişim temelli mesleklerde iletişim ustası olmak çok önemlidir. Seansların başarısı öncelikle sorunların tespiti ile başlar, doğru analizler için doğru verilere bunun için de başarılı bir ilk görüşme seansına ihtiyaç vardır. Doğru sorun tespiti, sorunun çözümü anlamına gelmektedir.

 

İlahi Sistem Şifa Terapisi Konuşma Terapisi ile başlar bu, rehberliğin / şifa çalışmasının temelini oluşturur. Tek başına Konuşma Terapisinde sorunun belirlenmesi, asl olan kaynakların tespiti yapılarak hiçbir başka yönteme gerek kalmadan sorun tamamen veya büyük ölçüde çözülmüş olmaktadır.

 

Katılımcılar Deep System® Healing Therapy'nin Konuşma Terapisti olacaktır. Uluslararası Sertifikalı olarak Dünya genelinde akredite bir uzman olabileceksiniz.

 

 

 

EĞİTİM İÇERİĞİ


Koçluk Rehberlik

Terapi Nedir ?

Konuşma Terapistliği (Psikoterapi)

İleri Düzey İletişim Becerileri 

Beden Dili Analizi

Uyum Yakalama

Müşteriyi Anlama

Seans Yönetimi

Seans Başlama ve Sonuçlandırma

Sorun Analizi

Soruna Farkındalık Yaratma

Sorunların Çözümlerinin Tespiti 

Çözüme Ulaşma

Müşteriye Yön Verme

Müşteriye en doğru şekilde telkin verme

Telkin Yöntemleri

Dokümantasyon & Raporlamalar

Uygulamalar

 

 

 

KİMLER KATILABİLİR

 

Eğitim içeriğinde yer alan konulara ilgi duyan herkes katılabilir; Öğretmenler, avukatlar, iletişimciler, koçlar, psikologlar, terapistler, danışmanlar, kişisel gelişimciler vs. 

 

İletişim kurmada kendini geliştirmek isteyen kişiler, seans yönetiminde yetkinlik kazanmak isteyen herkes katılabilir. 

 

 

 

EĞİTMEN

 

HÜLYA KAVUZLU

Eğitmen & DSHT® Kurucusu

 

 

 

YER

Rönesans Gelişim Akademi

İSTANBUL 

 

 

 

BELGELER

 

Uluslararası Sertifika 

ISCC 15290:2014 Eğitim Kurumu Akredite Sertifika Yönetim Sistemi

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Kısa Yol

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Sosyal Simge
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • YouTube Social  Icon

© 2023 by Coach.Corp. Tüm Hakları Saklıdır .