top of page

05 Nis Çar

|

Kudüs

KUDÜS PROGRAMI

 KUDÜS PROGRAMI
 KUDÜS PROGRAMI

Yer & Zaman

05 Nis 2023 05:00 – 08 Nis 2023 14:00

Kudüs, Kudüs, İsrail

İçerik

RÖNESANS GELİŞİM AKADEMİ® KUDÜS PROGRAMI

                                                                              MUKADDES TOPRAKLAR | 2023

                                                                                                   KUDÜS

                                                                             Mescid-i Aksa ❁ Kubbet üs Sahra

                                                            Ağlama Duvarı ❁ Kutsal Kabir Kilisesi ❁ Sion Tepesi

                                                                             BETHLEHEM BEYTTÜLLAHİM

                                                                                          Doğuş Kilisesi

                                                                                  LUT GÖLÜ ÖLÜDENİZ

                                                                                                ERİHA

                                                                            Jericho Temptation Manastırı

                                                                                            NAB-İ MUSA

                                                                                        TEL AVİV ❁YAFA

PROGRAM İÇERİĞİ

1. Gün ❃ PERŞEMBE | İSTANBUL ❃ TEL AVİV • YAFA ❃ KUDÜS

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus Havayolları Kontuarı önünde 05:00’da rehberimizle buluşma.İşlemlerimizin ardından 08:05’de Telaviv'e (Ben Gurion) hareket ediyoruz.Tel Aviv’e varış sonrası pasaport ve gümrük işlemleri sonrası tarihi Yafa bölgesine geçiyoruz.Havalimanından çıkış uygunluğuna göre Mahmudiye Kulliyesinde Sabah namazını eda edeceğiz.Sonrasında Yafa - Tel Aviv gezimizde panoromik olarak göreceğimiz yerler arasında Yafa liman bölgesi, Kedumim Meydanı,Sultan II.Abdulhamid döneminde yapılan Saat kulesi ve Saat meydanı,Tarihi Çeşme,Mahmudiye Ulu Cami Bahriye Camii,Hatachana Eski Osmanlı Tren istasyonu bulunuyor.Gezimiz sonrası yaklaşık bir saat uzaklıktaki kadim Kudüs şehrine hareket ediyoruz.Varış sonrası Musevilik, Hristiyanlık ve İslamiyette önemli bir yeri olan Zeytin Dağına çıkış ve panoromik Kudüs görünümü eşliğinde rehberimizden bölge hakkında bilgilendirme alıyoruz.Sonrasında Rabiatül Adeviyye’nin ve Selman-ı Farisi(r.a)’nin makamlarını ziyaret edeceğiz. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama Kudüs’deki otelimizde gerçekleşecektir.

Perşembe akşamı otelde Kuran Sure açılım çalışması yapılacaktır.

2. Gün ❃ CUMA | KUDÜS

Otelde alınan Kahvaltı sonrası dini ziyaretlere uygun giyisilerle ve rahat yürüyüş ayakkabılarımız ile eski Kudüs bölgesindeki ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz.Hz.İsa’nın yargılanmasından sonra yürütüldüğüne inanılan ve ‘’Çile Yolu’’ olarak bilinen Via Dolorosa’da 14 istasyonu tek tek görülecektir. Sonrasında Hz.İsa’nın çarmığa gerildiğine inanılan Golgota’da Bizanslılar tarafından yaptırılan Kutsal Kabir Kilisesini ve hemen yakınında bulunan Hz.Ömer Mescidini göreceğiz. Ardından Mescid-i Aksa alanında bulunan İslam mimarisinde ilk kubbe örneğinin mimari olarak uygulandığı Kubbetü’s Sahra ve Hz.Muhammed(s.a.v)’in Miraç’a çıktığı yer olarak kabul edilen Muallak Taşı,Kadim Aksa mescidi, Mervani Mescidi, Miraç ve Ervah Kubbeleri,Nebiler Mihrabı,Kıble Camii,Burak Camii bulunmaktadır. Ziyaretlerimiz sonrası Cuma namazı için serbest zaman. Namaz sonrası Musevilerin yıkılan Büyük Tapınaklarının yasını tuttukları Ağlama Duvarı, Selahaddin-i Eyyubi’nin evi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezilerimiz sonrası Memlük dönemi mimari özelliklerini korumuş Arap çarşılarının pitoresk pazarları gezilecektir. 

3. Gün ❃ CUMARTESİ | EL HALİL - LUT GÖLÜ ❃ ERİHA ❃ NEBİ MUSA MAKAMI ❃ BEYTÜLLAHIM

Otelde alınan kahvaltı sonrası Hz.İbrahim’in şehri El Halil’e hareket ediyoruz. El Halil şehir turunda göreceğimiz yerler arasında;El Halil Camii ve burada bulunan Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İshak,Hz.Yakup ve hanımlarının kabirleri bulunmaktadır.Sonrasında Dünyanın en alçak noktası kabul edilen Sodome ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü/Ölüdeniz’e hareket.Deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Lut Gölün’de serbest zaman geçiriyoruz. Gezilerimiz sonrası El-Sultan Tepesi bölgesinde bulunan on bir bin yıllık Eriha şehrine geçiyoruz. Deniz seviyesinin 250 metre aşağısında bulunan şehrin tarihi Taş Devrine kadar uzanmaktadır.Şehirde,İncil’de Hz.İsa’nın şeytanla kırk gün kırk gece oruç tutarak mücadele ettiğine inanılan Tecrübe Dağı’nı(Krontul Manastırı) panoromik olarak görüyoruz. Tarım ürünleri bakımında Dünyaca ünlü Eriha bölgesinde bulunacağız. Gezimiz sonrası Hazret-i Musa(a.s)‘nın makamının bulunduğu yer olan Nab-i Musa’yı göreceğiz. .Ziyaretler sonrası Bethlehem şehir gezimizi gerçekleştireceğiz.Sırasıyla göreceğimiz yerler arasında Nativity(Doğuş) kilisesinin içinde bulunan Hz.İsa’nın doğduğu yer,Manger Meydanı ve Hz.Ömer Camii bulunmaktadır.Program sonrası konaklama ve akşam yemeği için Kudüs’deki otelimizde olacağız.

4. Gün ❃ PAZAR | ❃ KUDÜS ❃ TEL AVİV ❃ İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizin ardından eski şehirdeki gezimizi tamamlayacağız.İlk olarak

Hz.İsa’nın havarisi Yehuda tarafından ele verildiği Getsemeni’de iki bin yıllık zeytin ağaçlarını ve Tüm Milletler kilisesini ziyaret edeceğiz.Ardından Sion tepesindeki Hz.Davud’un mezarına varacağız.Ziyaret sonrası son durağımız Hz.İsa’nın Havarileri ile son yemeğini yediği yer olduğuna inanılan Son Akşam Yemeği Odası(Canacle).Tur bitimi Havalimanına hareket. İşlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının tarifeli seferi ile saat 15.55’de İstanbul’a hareket. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası İstanbul’a varış turumuzun sonu.

TARİH

15 Mart 2023 / 05:00 İstanbul - Tel Aviv

18 Mart 2023 /  15:55  Tel Aviv - İstanbul

ÜCRET

735 euro

GEZİ ÜCRETİ İÇİNDEKİ HİZMET VE SERVİSLER

❃Profesyonel Rehberlik

❃İstanbul Tel Aviv Tel Aviv İstanbul Uçak Biletleri

❃3 Gece Seven Arches Otel (4 Puanlamalı)

❃Standart Odalarda Konaklama

❃Otelde Üç Açık Büfe Kahvaltı

❃Otelde Üç Açık Büfe Akşam Yemekleri

❃Programda Belirtilen Havaalanı Transferleri ve Ulaşım

❃Programda Belirtilen Tüm Geziler ve Girişler

❃Araç içi Su Günlük bir şişe

❃Rehber Kulaklığı

❃Vize Ücreti

KATILIM

Herkes katılabilir

İLETİŞİM

Rönesans Gelişim Akademi® 

Han KARAMAN

0532 494 51 17

Kayıt :

Aşağıda yer alan ''Katıl'' düğmesi ile kayıt olabilirsiniz.

Paylaşın

bottom of page