top of page

 

 

Avrupa'da ve Türkiye'de ilk ve tek olarak kurulan ve ilk defa olarak tescillenmiş Uluslararası düzeyde Akredite olan Spiritüellik Okulu®, Hülya Kavuzlu'nun liderliğinde Türkiye'de kurulmuştur. Spiritüellik Okulu®, bir Maneviyat Okulu olma özelliği ile katılımcının ruhsal gelişimini sağlarken, bilimsel tabanlı ilim eğitimi sunmaktadır. Bu anlamda Türkiye'nin ilk ve tek Manevi Okuludur. 

Merkezi Türkiye'nin İstanbul Şehrinde olan ve Rönesnans Gelişim Akademi® kuruluşu olan Spiritüellik Okulu®, Dünya'nın her yerinde olmayı amaçlamaktadır. Böylece Ruhsal Gelişim isteyen herkesin bilgilerden faydalanabilmesi, kendini geliştirmesi hedeflenmektedir. 

Ülkemizin ilk ve tek Fizik, Kimya, Biyoloji, Kozmoloji, Metafizik ve Parapsikoloji tabanlı eğitim veren "Spiritüellik Okulu®", takva yolculuğuna çıkmış, kendini manevi anlamda ilerletmek, yaratım programlarını hatırlamak için tasarlanmış bir manevi gelişim programıdır. Bunun yanı sıra kişisel-spiritüel gelişim sektöründe faaliyet göstermek olan bireyler de okulumuzun programına katılabilirler. Faaliyet gösteren bireyler, spiritüealizm alanında bilimsel, ilimsel ve ruhsal konuların tamamında temelden ileri seviye ve uzmanlık kazanımına kadar eğitim alarak bilim tabanlı bir yetkinlik kazanmakta ve aynı zamanda manevi gelişimini de sağlamaktadır. Halihazırda şifacı, enerjist, terapist, koç, ruhsal rehber, astrolog, vs. olan kişiler uygulamakta oldukları teknik bilgilerin yanında sahip olunması gereken teoriyi "Spiritüellik Okulu®"nda, geniş kapsamlı olarak öğrenerek ilmi bilgilerini geliştirebilmektedirler ve ''alaylı'' olmak yerine ''okullu'' olabilmektedirler. Sizler de yetkinliğinizi artırabilir, ilgi duyduğunuz bu alanın okulunda Uluslararası Platformda gerçek bir Uzman olabilirsiniz.

Okuldan mezun olan kişiler Uluslararası ''Spiritüel''lik ünvanı kazanmaktadır.

Spiritüellik Okulu®, öncelikli olarak maneviyatını geliştirmek isteyen kişiler için tasarlanmış olamakla birlikte diğer yandan da aynı zamanda ruhsallığın ilmini öğrenmek, kendini bu alanda geliştirmek isteyen ve kendinde bir takım tanımlayamadığı özellikeri fark etmiş hem bu özellikleri anlamak hem de bu özellikleri geliştirmek isteyen kişilerin de iştirak edeceği bir programdır.

*** Hali hazırda koçluk, rehberlik, terapistlik, enerjistlik ve şifacılık yapan kişiler ancak bu eğitim programını tamamlayarak Uluslararası Spiritüel Rehber olabilmektedirler.

Spiritüellik Okulu®'na herkes katılabilir. Eğitim içerikleri, katılım şartları, eğitim program detayları aşağıdaki gibidir. 

''Spiritüellik Okulu®'' patentlidir ve isim hakkı Türkiye'de yalnızca Rönesans Gelişim Akademi®'ye aittir.

Okulun web sitesi şöyle : 

www.ronesansgelisim.net

www.spirituellikokulu.com

EĞİTİM MÜFREDATI

 

1.SINIF  

1. DERS TEMEL SPİRİTÜEALİZME GİRİŞ

2.DERS TEMEL YARATIM SİSTEMİ

 İlahi Sistem ve Yaratım

 Tekamül ve Karma Sistemi

 Enkarnasyon / Reenkarnasyon

 Evrensel Yasalar

 Yaratımın 6 aşaması

3.DERS KUANTUM FİZİĞİ I

 Klasik Fizik

 Kuantum Fiziği

 Zer Alemi - Atom ve Yapısı

 Quarklar ve Higgs Bozonu

 Scim Teorisi

 Planck Sabiti

 Görelilik Kuramı

 

2.SINIF      

1.DERS  KUANTUM FİZİĞİ  II  

 Kaos Teoremi

 Uzay Zaman

 Kuantum 

 Kuantum Düşünce Sistemi

 Kuantum Sıçrama

 Ortak Alan – Matrix

2.DERS  İNSAN ANATOMİSİ

 Beyin ve Beyin Bölümleri

 Beden, Ruh, Zihin

 Bilinçaltı

 Enerji Beden ve Nur Beden (Çakralar Aura)

​3.DERS  METAFİZİK

Boyutlar, Katlar Nedir

Astral Seyehat

Telepati, Telekinezi

Telekinezi, Telepati alıştırmaları

​4. DERS  PARAPSİKOLOJİ

Meleki ve Enerjetik Yapılar

Varlık Türleri ve Yapıları

Duru Görü, Duru His, Duru İşiti

Psişik Güçler, Psişik Güçleri Geliştirme Alıştırmaları

3.SINIF   

1. KOZMOLOJİ

Yıldızlar

Yıldızların Doğumu Ölümü

Nötron Yıldızları

Kara Delikler ve Oluşumu

Gezegenler

Gezegen programları

2. DERS İLERİ SPİRİTÜEALİZM 

İnisiasyon - Yükseliş

Üstatlık

Eş Ruhlar, Ruh İkizler, Kontratlar

Dehr Alemi

Aydınlanma – Srat-ı Mustakim - Çakralar

Hiçlik Aşaması Varlık Türleri ve Yapıları

Trans, Yakaza, Meditatif Hal

Nefes

​3.DERS ŞİFA

Şifacılık, Kanallık

Medyamik Kanallar

Şifa Çeşitleri

Enerji Şifacılığı ve Nur Şifacılığı

​4.DERS  RADYESTEZİ BİLİMİ

 Sarkaç Nedir ?

 Kullanım Alanları

 Sarkaç ile negatifi pozitife çevirme

KİMLER KATILABİLİR

 

Herkes katılabilir

PROGRAM

Program bir okul formatındadır. Katılımcı 3. sınıfa kadar eğitim görür. Her sınıfta gördüğü dersleri tamamladığında bir sonraki sınıfa geçme hakkı kazanır. 3. sınıfa kadar tüm derslere giren kişi mezun olur. Mezuniyet sonunda tüm dersleri tamamlamış olan öğrenci Uluslararası Spiritüellik Sertifikası almaya hak kazanır. Devam zorunluluğu bulunmakla birlikte kaçırılmış olan ders diğer sınıflarda telafi edilebilmektedir.

DERS TAKVİMİ

Örgün eğitim :  

 

Dersler Rönesans Gelişim Akademi'nin sınıflarında gerçekleşir. Toplamda 3 Sınıf ve 26 Ders vardır, tüm dersler yaklaşık 120 saat sürmektedir. Her ders 13:00'de başlar 15:00'de biter, bir gündür. Dersler 15 günde bir gerçekleşir. Ayda 2 ders olmak üzere program 12-14 ay sürer. Online ders işleyişi ve detaylar için aşağıya bakınız. Ders toplam saatleri online dersler için de geçerlidir. Her ders notu öğrenci tarafından pdf kitapçık olarak öğrenci kütüphanesinden indirilir.

Dersler interaktif eğitim programı şekilde online yapılmaktadır.

 

Online Eğitim :

Program 15 günde bir ders yapılır.

EĞİTİM YERİ

Eğitimler Örgün ve Online olarak iki şekilde gerçekleşir; Örgün Eğitim Rönesans Gelişim Akademi® sınıflarında gerçekleşir, **Online Eğitimler ise online programlar üzerinden öğrencinin dilediği yerden bağlanarak derse katılması şeklindedir. 

**Online dersler de örgün ders modelinde gerçekleşmekte olup eğitmenin canlı ve öğrencinin interaktif olarak derse katılabildiği, sunum ve yazı tahtasının olduğu şekildedir. Öğretmen ve öğrenci dijital platformda yüz yüze ders işler. 

​​

EĞİTİM TARİHİ

Örgün Eğitim :

Hafta Sonu Sınıfı ve Hafta İçi Sınıfı bulunmaktadır. Sizin için uygun olan sınıfa kayıt olabilirsiniz.

Dersler Saatleri 13:00'de başlar - 17:00'de biter.

15 günde bir olacak şekilde eğitimler devam eder.

Kayıtlar web sitesi üzerinden gerçekleşmektedir. 

Online Eğitim:

Hafta içi ve Hafta sonu sınıflar olarak dersler belirlenmiş saatlerde gerçekleşir. Online derslerde her ders 2 saat sürer. 

Kayıtlar web sitesi üzerinden gerçekleşmektedir.

EĞİTMEN

Hülya Kavuzlu

Maneviyatlılar (Spiritüeller) Derneği Başkanı

Eğitmen & Yazar

*Okula kayıt için Anasayfa'daki Eğitim Takvimleri altında yer alan bildirimi tıklayarak veya arayarak veya menüdeki ''kayıt olmak istiyorum'' kısımlarından faydalanabilirsiniz. Rönesans Gelişim Akademi üzerinden de kayıt yaptırabilirsiniz. 

Okulun web sitesine girerek de kayıt olabilirsiniz (www.spirituellikokulu.com)

BLEGELER

Hülya Kavuzlu'nun onayladığı, tescilli olan Spiritüellik Okulu sertifika verilir.

bottom of page